Dell Pro Max Tower T2, Intel Core Ultra 7 265, 32 GB, 1 TB PCIe SSD, NVIDIA RTX A1000, Win11 Pro, inkl. tangentbord och mus, 3 års på-platsen-garanti
Dell H3F9Y
Art.nr: 53929
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
23 832 kr
| Processor | |
|---|---|
| Processorkärnor | 20 |
| Prestandakärnor | 8 |
| Tillverkare | Intel |
| Processorgeneration | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processorfamilj | Intel Core Ultra 7 |
| Processor | 265 |
| Effektiva kärnor | 12 |
| Processortrådar | 20 |
| Processorns cache | 30 MB |
| Processorboostfrekvens | 5,3 GHz |
| Basfrekvens för effektiv kärna | 1,8 GHz |
| Maximal turbofrekvens för effektiv kärna | 4,6 GHz |
| Basfrekvens för prestandakärna | 2,4 GHz |
| Maximal turbofrekvens för prestandakärna | 5,2 GHz |
| Maximal turboeffekt | 182 W |
| Processorns baseffekt | 65 W |
| Processorns cachetyp | Smart Cache |
| NPU (Neural processor unit) | |
|---|---|
| NPU (Neural Processor Unit) | Intel AI Boost |
| AI-programvaruramverk som stöds av NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| NPU-prestanda upp till | 13 TOPs |
| Sparsity-support | Ja |
| Stöd för Windows Studio-effekter | Ja |
| Grafikprocessorns prestanda upp till | 8 TOPs |
| Total processorprestanda upp till | 33 TOPs |
| Grafiken | |
|---|---|
| Integrerad grafik modell | Intel Graphics |
| Diskret grafikkort | Ja |
| Diskret grafikkortsmodell | NVIDIA RTX A1000 |
| Minneskapacitet, diskret grafikkort | 8 GB |
| Diskret grafikminne typ | GDDR6 |
| Antal Mini DisplayPort-portar för grafikadapter | 4 |
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Total lagringskapacitet | 1000 GB |
| Lagringsmedia | SSD |
| Solid-state drive kapacitet | 1000 GB |
| Total SSD-kapacitet | 1000 GB |
| Antal installerade lagringsenheter | 1 |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express |
| Antalet installerade SSD | 1 |
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| Minne | |
|---|---|
| Internminne | 32 GB |
| Minnesplatser | 4x DIMM |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Minneslayout | 2 x 16 GB |
| Maximalt internminne | 128 GB |
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal Displayport | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 2 |
| Antal USB 2.0 | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | 1 |
| Antal LAN (RJ-45) | 1 |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| Antal SATA III kontakter | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 2x2 typ C-portar | 2 |
| Antal Thunderbolt 4-portar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4a |
| Antal främre USB-portar | 4 |
| Antal bakre USB-portar | 6 |
| Design | |
|---|---|
| Chassityp | Tower |
| Produktens färg | Svart |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Optisk lagring | |
|---|---|
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Expansionsplatser | |
|---|---|
| PCI Express x4 (Gen 3.x)-kortplatser | 2 |
| Programvara | |
|---|---|
| Installerat operativsystem | Windows 11 Pro |
| Operativsystemets systemarkitektur | 64-bit |
| Nätverk | |
|---|---|
| Kabelteknik | 10/100/1000Base-T(X) |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Prestanda | |
|---|---|
| Ljudchipp | Realtek ALC3204 |
| Moderkortets chipset | Intel W880 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Strömtillförsel | |
|---|---|
| 80 plus-certifiering | 80 PLUS Platinum |
| Strömförsörjning | 500 W |
| Vikt & dimension | |
|---|---|
| Bredd | 187,7 mm |
| Djup | 438 mm |
| Höjd | 387 mm |
| Vikt | 9,7 kg |
| Miljökrav | |
|---|---|
| Temperatur vid drift | 0 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 65 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 95% |
| Altitud vid drift | -15,2 - 3048 m |
| Höjd över havet i avstängt läge | -15,2 - 10668 m |
| Förpackningens innehåll | |
|---|---|
| Tangentbord ingår på utvalda marknader | Dell Wired Keyboard - KB216 - Pan-Nordic (QWERTY) - Black |
| Kabel inkluderad | AC |
| Mus inkluderad på utvalda marknader | Dell Optical Mouse-MS116 - Black |
| Fabrikat | |
|---|---|
| Tillverkare | Dell |
| SKU | H3F9Y |
Dell Pro Max Tower T2, Intel Core Ultra 7 265, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, Win11 Pro, inkl. tangentbord och mus, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
Art.nr: 53683
16 712 kr
Dell Pro Max Tower T2, Intel Core Ultra 9 285, 32 GB, 1 TB PCIe SSD, Win11 Pro, inkl. tangentbord och mus, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
Art.nr: 53557
19 992 kr
Dell Pro Max Tower T2, Intel Core Ultra 7 265K, 32 GB, 1 TB PCIe SSD, Win11 Pro, inkl. tangentbord och mus, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
Art.nr: 53507
21 512 kr
Dell Pro Max Tower T2, Intel Core Ultra 7 265, 32 GB, 1 TB PCIe SSD, NVIDIA RTX 2000, Win11 Pro, inkl. tangentbord och mus, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
Art.nr: 53928
25 032 kr
27" Dell P2723D, IPS 2560x1440, 5 ms, höjdjusterbar, pivot, HDMI/DP, USB 3.2-hubb
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
27tum
Art.nr: 10830 3 752 kr
138,96 kr/tum
27" Dell Pro Plus P2725D, IPS 2560x1440, 5 ms, 100Hz, höjdjusterbar, pivot, HDMI/DP, USB 3.2-hubb
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
27tum
Art.nr: 53138 3 032 kr
112,30 kr/tum
27" Dell UltraSharp U2724D, IPS 2560x1440, 5 ms, 120Hz, höjdjusterbar, pivot, HDMI/2xDP, USB 3.2/USB-C-hubb
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
27tum
Art.nr: 19926 3 912 kr
144,89 kr/tum
Dell Pro Wireless ANC Headset WL5024, Bluetooth/USB-C, ANC
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
Art.nr: 19533
1 879,20 kr
Logitech B110 Silent, 1000 dpi, USB
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
1 000dpi
Art.nr: 6740 95,20 kr
0,10 kr/dpi
Logitech M220 Silent, USB nano-adapter, 1000 dpi - Svart
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
1 000dpi
Art.nr: 4260 167,20 kr
0,17 kr/dpi
Logitech Wireless Mouse M280, 1000 dpi - Svart
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (2-3 dagar)
1 000dpi
Art.nr: 2835 215,20 kr
0,22 kr/dpi
Dell Multi-Device Wireless Keyboard and Mouse Combo KM7120W, RF/Bluetooth, nordiskt
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
Art.nr: 19047
639,20 kr
Dell UltraSharp WB7022, 4k/UHD-video, USB
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
Art.nr: 19114
1 759,20 kr
Logitech BRIO, 4k/UHD-video, USB
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (2-3 dagar)
Art.nr: 2692
1 599,20 kr
Logitech HD WebCam C270, 720p, USB
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (2-3 dagar)
Art.nr: 2044
199,20 kr
Logitech Webcam C925e, 1080p, H.264
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
Art.nr: 2046
519,20 kr
23.8" Dell UltraSharp U2424H, IPS 1920x1080, 5 ms, 120Hz, höjdjusterbar, pivot, HDMI/2xDP, USB 3.2-hubb
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
23,8tum
Art.nr: 19494 2 312 kr
97,14 kr/tum
61cm/24" (1920x1200) Dell P2425 16:10 FHD IPS 5ms 100Hz HDMI DP VGA USB-C Black/Silver
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
24,1tum
Art.nr: 53142 2 392 kr
99,25 kr/tum
31.5" Dell UltraSharp U3224KBA, IPS Black 6K/6144x3456, 5 ms, HDR600, höjdjusterbar, pivot, HDMI/MiniDP/Thunderbolt 4/USB-C 140W, högtalare, 8MP webbkamera, USB 3.2-hubb
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
31,5tum
Art.nr: 19338 24 472 kr
776,89 kr/tum
34" Dell Pro Plus P3425WE, Curved IPS 3440x1440, 5 ms, 100Hz, 3800R, höjdjusterbar, HDMI/DP/USB-C 90W, LAN, högtalare, USB-C/3.2-hubb
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
34tum
Art.nr: 52570 5 192 kr
152,71 kr/tum
34" Dell UltraSharp U3425WE, Curved IPS 3440x1440, 5 ms, 120Hz, höjdjusterbar, HDMI/DP/TB4/USB-C 90W, LAN, högtalare, USB-C/3.2-hubb
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
34tum
Art.nr: 47710 8 232 kr
242,12 kr/tum
37.5" Dell UltraSharp U3824DW, Curved IPS 3840x1600, 5 ms, 2300R, 2xHDMI/DP/USB-C 90W, högtalare, USB 3.2-hubb
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
38tum
Art.nr: 13337 10 792 kr
284 kr/tum
40" Dell UltraSharp U4025QW, Curved IPS 5120x2160, 5 ms, 120Hz, HDR600, höjdjusterbar, HDMI/DP/TB3/USB-C 140W, 2.5GbE LAN, högtalare, USB 3.2-hubb
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
40tum
Art.nr: 20334 16 072 kr
401,80 kr/tum
49" Dell UltraSharp U4924DW, Curved IPS 5120x1440, 5 ms, höjdjusterbar, 2xHDMI/DP/USB-C 90W, högtalare, USB 3.2-hubb
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
49tum
Art.nr: 19739 11 992 kr
244,73 kr/tum
23.8" Dell P2424HT, IPS 1920x1080 Multi-Touch, 8 ms, höjdjusterbar, HDMI/DP/USB-C 90W, högtalare, USB-hubb
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (2-3 dagar)
23,8tum
Art.nr: 18256 3 672 kr
154,29 kr/tum
31.5" Dell Pro Plus P3225QE, IPS 3840x2160, 5 ms, 100Hz, höjdjusterbar, pivot, HDMI/DP/USB-C 90W, LAN, USB 3.2-hubb
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
31,5tum
Art.nr: 52952 5 512 kr
174,98 kr/tum
Dell Pro Wired ANC Headset WH5024, aktiv brusreducering, USB-C
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
Art.nr: 50779
679,20 kr
Jabra Evolve 20 MS Mono, volymkontroll, USB
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
Art.nr: 9123
359,20 kr
24" Dell Pro Plus P2425D, IPS 2560x1440, 5 ms, 100Hz, höjdjusterbar, pivot, 2xHDMI/DP/USB-C 15W, LAN, USB 3.2-hubb
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
24tum
Art.nr: 56977 2 232 kr
93 kr/tum
31.5" Dell UltraSharp U3225Q, IPS 4K/3840x2160, 5 ms, HDR600, höjdjusterbar, pivot, HDMI/DP/2xTB4/USB-C 90W, USB 3.2-hubb, LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
31,5tum
Art.nr: 53830 8 472 kr
268,95 kr/tum
32 GB DDR5 5600MHz PC44800 UDIMM Desktop 288-pin 1,1v Crucial
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
32GB
Art.nr: 15385 3 800 kr
118,75 kr/GB
Dell Emc Dell Pro 27 Plus Monitor - P272 P2725h 27in Wled 1920 X 1080 16:
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
27tum
Art.nr: 54983 1 799,20 kr
66,64 kr/tum
dh DATORN Serienummer:
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
Art.nr: 13789
0 kr
26 TB HC590 302MB/s 7200rpm 512MB cache 32dB 8,4W Server SATA 512e/4kn 3,5tum WD Ultrastar
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
26 000GB
Art.nr: 50095 5 992 kr
0,23 kr/GB
Lenovo ThinkPad USB-C Wired Compact Mouse
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
2 400dpi
Art.nr: 55740 207,20 kr
0,09 kr/dpi





