61cm/24" (1920x1200) Dell P2425 16:10 FHD IPS 5ms 100Hz HDMI DP VGA USB-C Black/Silver
Dell DELL-P2425
24,1 tum
Art.nr: 53142
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
2 472 kr
102,57 kr / tum
| Display | |
|---|---|
| Storlek (tum) | 61,1 cm (24.1") |
| Paneltyp | IPS |
| Paneltyp | LCD |
| Upplösning | 1920 x 1200 pixlar |
| Svarstid (min) | 5 ms |
| Svarstid (medel) | 8 ms |
| Max uppdateringsfrekvens | 100 Hz |
| sRGB-täckning (typisk) | 99% |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Betraktningsvinkel (vertikal) | 178° |
| Kontrastförhållande (medel) | 1500:1 |
| Native bildförhållande | 16:10 |
| Skärmform | Platt |
| Ljusstyrka | 300 cd/m² |
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal VGA | 1 |
| Antal DisplayPort | 1 |
| Antal HDMI | 1 |
| Antal USB typ C-portar nedströms | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal USB typ A-portar nedströms | 3 |
| Inbyggd USB-hubb | Ja |
| USB-strömförsörjning upp till | 15 W |
| USB-strömleverans | Ja |
| Hörlursutgång | Nej |
| Design | |
|---|---|
| Produktens färg | Svart |
| Ergonomi | |
|---|---|
| Lutningsjustering | Ja |
| VESA-fäste | Ja |
| VESA-montering | 100 x 100 mm |
| Höjdjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | -5 - 21° |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Förpackningens innehåll | |
|---|---|
| Kabel inkluderad | DisplayPort, HDMI, USB |
| HDMI-kabelns längd | 1,8 m |
| Multimedia | |
|---|---|
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Inbyggd kamera | Nej |
| Strömtillförsel | |
|---|---|
| Strömförbrukning (max) | 74 W |
| Strömförbrukning (vanlig) | 13,6 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,3 W |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | Ej tillgänglig |
| Nätaggregatstyp | Intern |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | D |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 14 kWh |
| Prestanda | |
|---|---|
| AMD FreeSync | Nej |
| NVIDIA G-Sync | Nej |
| Vikt & dimension | |
|---|---|
| Bredd | 531,8 mm |
| Höjd (utan stativ) | 343,7 mm |
| Djup (utan stativ) | 50 mm |
| Vikt (utan stativ) | 3,15 kg |
| Bredd (med stativ) | 531,8 mm |
| Höjd (med stativ) | 364 mm |
| Djup (med stativ) | 181,8 mm |
| Vikt (med stativ) | 4,66 kg |
| Fabrikat | |
|---|---|
| Tillverkare | Dell |
| SKU | DELL-P2425 |
Dell Latitude 3450, 14" Full HD IPS matt, Intel Core i5-1335U, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, WiFi 6E, bakbelyst tangentbord, Win11 Pro, 1 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara
5 2503DMark11 P
Art.nr: 18794 12 152 kr
2,31 kr/3DMark11 P
Dell Latitude 5455, 14" Full HD+ IPS matt, Qualcomm Snapdragon X1P-42-100, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, bakbelyst tangentbord, WiFi 7, Win11 Pro, 1 år på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (3-4 dagar)
5 2003DMark11 P
Art.nr: 48477 7 112 kr
1,37 kr/3DMark11 P
Dell Latitude 5455, 14" Full HD+ IPS matt, Qualcomm Snapdragon X1P-64-100, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, bakbelyst tangentbord, WiFi 7, Win11 Pro, 1 år på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara
5 2003DMark11 P
Art.nr: 48810 16 472 kr
3,17 kr/3DMark11 P
Dell Latitude 7350, 13" 3K IPS Touch, Intel Core Ultra 7 164U, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, WiFi 7, Win11 Pro
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
6 7003DMark11 P
Art.nr: 51549 19 512 kr
2,91 kr/3DMark11 P
Dell Latitude 7450, 14" Full HD+ IPS touch, Intel Core Ultra 7 165U, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, bakbelyst tangentbord, WiFi 7, Win11 Pro, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-10)
7 0553DMark11 P
Art.nr: 56693 13 592 kr
1,93 kr/3DMark11 P
Dell Latitude 7455, 14" Full QHD+ IPS touch, Qualcomm Snapdragon X1P-64-100, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, bakbelyst tangentbord, WiFi 7, Win11 Pro, 3 år på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (3-4 dagar)
5 2003DMark11 P
Art.nr: 48620 9 272 kr
1,78 kr/3DMark11 P
Dell Pro 16 Plus PB16250, 16" Full HD+ IPS matt, Intel Core Ultra 5 235U, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, WiFi 6E, bakbelyst tangentbord, Win11 Pro, 1 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
5 2503DMark11 P
Art.nr: 55496 14 872 kr
2,83 kr/3DMark11 P
Dell Pro Max Tower T2, Intel Core Ultra 7 265, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, Win11 Pro, inkl. tangentbord och mus, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 53683
16 712 kr
Dell Pro Max Tower T2, Intel Core Ultra 7 265, 32 GB, 1 TB PCIe SSD, NVIDIA RTX 2000, Win11 Pro, inkl. tangentbord och mus, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 53928
25 032 kr
Dell Pro Max Tower T2, Intel Core Ultra 7 265K, 32 GB, 1 TB PCIe SSD, Win11 Pro, inkl. tangentbord och mus, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 53507
21 512 kr
Dell XPS 13 9345, 13.3" 2.8K OLED touch, Qualcomm Snapdragon X1E-80-100, 32 GB, 1 TB PCIe SSD, bakbelyst tangentbord, WiFi 7, Win11 Pro, 1 års ProSupport
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-10)
6 3503DMark11 P
Art.nr: 49352 20 792 kr
3,27 kr/3DMark11 P
Dell Optiplex 3000 Thin Client, Intel Pentium Silver N6005, 8 GB, 256 GB SSD, Bluetooth, Win10 IoT, 3 års ProSupport
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara
Art.nr: 47681
8 952 kr
Dell Optiplex 3000 Thin Client, Intel Pentium Silver N6005, 8 GB, 256 GB SSD, WiFi 6, Bluetooth, Win10 IoT, 3 års ProSupport
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara
Art.nr: 47686
6 072 kr
Dell Pro Max Micro FCM2250 MFF, Intel Core Ultra 7 265, 16 GB, 1 TB PCIe SSD, NVIDIA RTX A1000, WiFi 7, Win11 Pro, inkl. tangentbord och mus, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 53843
20 312 kr
Dell Pro Max Slim SFF, Intel Core Ultra 7 265, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, Win11 Pro, inkl. tangentbord och mus, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 53842
13 112 kr
Dell Pro Max Slim SFF, Intel Core Ultra 7 265, 32 GB, 1 TB PCIe SSD, NVIDIA RTX A1000, Win11 Pro, inkl. tangentbord och mus, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 53844
23 112 kr
Dell Pro Max Tower T2, Intel Core Ultra 7 265, 32 GB, 1 TB PCIe SSD, NVIDIA RTX A1000, Win11 Pro, inkl. tangentbord och mus, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 53929
23 832 kr
Dell Pro Max Tower T2, Intel Core Ultra 9 285, 32 GB, 1 TB PCIe SSD, Win11 Pro, inkl. tangentbord och mus, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 53557
19 992 kr
Dell Pro Max Tower T2, Intel Core Ultra 9 285K, 64 GB, 1 TB PCIe SSD, Win11 Pro, inkl. tangentbord och mus, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 53845
27 272 kr
Dell Pro Micro Plus QBM1250 MFF, Intel Core Ultra 5 235, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, Win11 Pro, WiFi 6E, Bluetooth, inkl. tangentbord och mus, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 54328
11 192 kr
Dell Pro Pro Slim QCS1250 SFF, Intel Core i5-14500, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, Win11 Pro, inkl. tangentbord och mus, 1 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 54329
7 432 kr
Dell Pro Pro Slim QCS1250 SFF, Intel Core Ultra 5 235, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, Win11 Pro, inkl. tangentbord och mus, 1 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 54330
9 192 kr
Dell Pro Pro Slim QCS1250 SFF, Intel Core Ultra 7 265, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, Win11 Pro, inkl. tangentbord och mus, 1 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (3-4 dagar)
Art.nr: 54331
10 952 kr
