| Prestanda | |
|---|---|
| Solid-state drive kapacitet | 960 GB |
| Läshastighet | 560 MB/s |
| Skrivhastighet | 530 MB/s |
| Slumpvis läsning (4kB) | 94000 IOPS |
| Slumpvis skrivning (4KB) | 65000 IOPS |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 2000000 tim |
| TBW (TeraBytes Written) | 1752 |
| Egenskaper | |
|---|---|
| Minnestyp | 3D TLC NAND |
| SSD-diskens formfaktor | 2.5" |
| Stöd för S.M.A.R.T. | Ja |
| Miljökrav | |
|---|---|
| Vibrationer vid drift | 2,17 G |
| Icke-drift vibrationer | 20 G |
| Temperatur vid drift | 0 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Strömtillförsel | |
|---|---|
| Strömförbrukning (läsning) | 1,6 W |
| Strömförbrukning (skrivning) | 3,6 W |
| Strömförbrukning (genomsnitt) | 1,45 W |
| Strömförbrukning (viloläge) | 1,3 W |
| Vikt & dimension | |
|---|---|
| Bredd | 69,8 mm |
| Djup | 100,1 mm |
| Höjd | 7 mm |
| Vikt | 69 g |
| Fabrikat | |
|---|---|
| Tillverkare | Kingston |
| SKU | SEDC600ME/960G |
| Produktlänk | https://www.kingston.com/en/ssd/dc600m-data-center-solid-state-drive |
480 GB Kingston DC600ME (Mixed-Use) Enterprise SSD, SATA3
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
480GB
Art.nr: 53005 2 392 kr
4,98 kr/GB
1,92 TB Kingston DC600ME (Mixed-Use) Enterprise SSD, SATA3
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
1 920GB
Art.nr: 53621 7 752 kr
4,04 kr/GB
3,84 TB Kingston DC600ME (Mixed-Use) Enterprise SSD, SATA3
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
3 840GB
Art.nr: 53768 14 552 kr
3,79 kr/GB
7,68 TB Kingston DC600ME (Mixed-Use) Enterprise SSD, SATA3
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
7 680GB
Art.nr: 53769 25 912 kr
3,37 kr/GB
dh DATORN Serienummer:
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
Art.nr: 13789
0 kr
mont15
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara
Art.nr: 15703
1 495 kr
1U Supermicro CSE-813MFTQ-R407CB ATX 4LFF HDD 503mm djup RPS inkl rails Basic ATX
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
Art.nr: 32894
6 232 kr
32 GB DDR5 5600MHz PC44800 UDIMM Desktop 288-pin 1,1v Crucial
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
32GB
Art.nr: 15385 3 800 kr
118,75 kr/GB
Seasonic Prime PX 1600W, ATX 3.0, 135 mm fläkt, 80PLUS Platinum, löstagbara kablar
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
1 600W
Art.nr: 17152 3 752 kr
2,35 kr/W
