Asus NUC 15 Pro+ Slim RNUC15CRSU500002, Intel Core Ultra 5 225H, 2xDDR5 SODIMM, M.2, WiFi 7, Bluetooth 5.4, 2.5GbE LAN
ASUS 90AR00P3-M00030
Art.nr: 53041
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
5 992 kr
| Processor | |
|---|---|
| Tillverkare | Intel |
| Processorgeneration | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processorfamilj | Intel Core Ultra 5 |
| Processorkärnor | 14 |
| Processortrådar | 14 |
| Processorboostfrekvens | 4,9 GHz |
| Effektiva kärnor | 8 |
| Prestandakärnor | 4 |
| Processorns cache | 18 MB |
| Basfrekvens för prestandakärna | 1,7 GHz |
| Maximal turbofrekvens för effektiv kärna | 4,3 GHz |
| LP-E-kärnor (Low Power Efficient-cores) | 2 |
| Basfrekvens för effektiv kärna | 1,3 GHz |
| Maximal turbofrekvens för LP-E-kärna (Low Power Efficient-core) | 2,5 GHz |
| Maximal turbofrekvens för prestandakärna | 4,9 GHz |
| Basfrekvens för LP-E-kärna (Low Power Efficient-core) | 700 MHz |
| Grafiken | |
|---|---|
| Ombord grafikkort modell | Intel Arc 130T |
| Minne | |
|---|---|
| Antal minnesplatser | 2 |
| Minnestyper som stöds | DDR5-SDRAM |
| Maximalt internminne | 192 GB |
| Minnesplatser, typ | SO-DIMM |
| Minnets hastigheter | 6400 MHz |
| Nätverk | |
|---|---|
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth-version | 5.4 |
| Bluetooth | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 3 |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| Antal Thunderbolt 4-portar | 2 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Design | |
|---|---|
| Produktens färg | Vit |
| Kylning typ | Aktiv |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Antal lagringsenheter som stöds | 1 |
| Lagringsenhetens gränssnitt | M.2 |
| Storlekar som stöds på lagringsenhet | M.2 |
| Strömtillförsel | |
|---|---|
| Nätaggregatstyp | Extern nätadapter |
| Strömförsörjning | 120 W |
| Vikt & dimension | |
|---|---|
| Bredd | 144 mm |
| Djup | 112 mm |
| Höjd | 42 mm |
| Vikt | 600 g |
| Fabrikat | |
|---|---|
| Tillverkare | ASUS |
| SKU | 90AR00P3-M00030 |
Asus NUC 15 Pro+ Slim RNUC15CRSU700002, Intel Core Ultra 7 255H, 2xDDR5 SODIMM, M.2, WiFi 7, Bluetooth 5.4, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
Art.nr: 54549
7 992 kr
Asus NUC 15 Pro+ Slim RNUC15CRSV500002, Intel Core Ultra 5 235H, 2xDDR5 SODIMM, M.2, WiFi 7, Bluetooth 5.4, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
Art.nr: 54031
8 792 kr
Asus NUC 15 Pro+ Slim RNUC15CRSV700002, Intel Core Ultra 7 265H, 2xDDR5 SODIMM, M.2, WiFi 7, Bluetooth 5.4, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (1-2 dagar)
Art.nr: 53559
10 632 kr
16 GB DDR5-5600 SODIMM Kingston CL46
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (2-3 dagar)
16GB
Art.nr: 16891 2 232 kr
139,50 kr/GB
16 GB DDR5-6400 SODIMM Kingston CL52
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
16GB
Art.nr: 53579 3 272 kr
204,50 kr/GB
32 GB DDR5-5600 SODIMM Kingston CL46
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
32GB
Art.nr: 19545 4 552 kr
142,25 kr/GB
32 GB DDR5-6400 SODIMM Kingston CL52
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (1-2 dagar)
32GB
Art.nr: 53577 5 032 kr
157,25 kr/GB
48 GB DDR5-5600 SODIMM Kingston CL46
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
48GB
Art.nr: 20841 7 832 kr
163,17 kr/GB
8 GB DDR5-5600 SODIMM Kingston CL46
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (1-2 dagar)
8GB
Art.nr: 17700 1 479,20 kr
184,90 kr/GB
8 GB DDR5-6400 SODIMM Kingston CL52
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
8GB
Art.nr: 53578 1 799,20 kr
224,90 kr/GB


