Asus NUC 13 Pro Slim RNUC13L5KV500000I, Intel Core i5-1350PE, 2xDDR4 SO-DIMM, 2xM.2, WiFi 6E, Bluetooth 5.3, 2.5GbE LAN
ASUS 90AR0081-M00020
Art.nr: 56623
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
7 992 kr
| Processor | |
|---|---|
| Tillverkare | Intel |
| Processorgeneration | 13:e generationens Intel Core i5 |
| Processorfamilj | Intel Core i5 |
| Processor | i5-1350PE |
| Processorkärnor | 12 |
| Processortrådar | 16 |
| Processorfrekvens | 1,8 GHz |
| Processorboostfrekvens | 4,6 GHz |
| Effektiva kärnor | 8 |
| Prestandakärnor | 4 |
| Processorns cache | 12 MB |
| Maximal turbofrekvens för effektiv kärna | 3,4 GHz |
| Maximal turbofrekvens för prestandakärna | 4,6 GHz |
| Grafiken | |
|---|---|
| Ombord grafikkort modell | Intel Iris Xe Graphics |
| Minne | |
|---|---|
| Antal minnesplatser | 2 |
| Minnestyper som stöds | DDR4-SDRAM |
| Maximalt internminne | 64 GB |
| Minnesplatser, typ | SO-DIMM |
| Nätverk | |
|---|---|
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Bluetooth | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal VGA (D-Sub) | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 3 |
| Antal HDMI-portar | 2 |
| Antal Thunderbolt 4-portar | 2 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Design | |
|---|---|
| Produktens färg | Svart |
| Kylning typ | Aktiv |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| Storlekar som stöds på lagringsenhet | M.2 |
| Strömtillförsel | |
|---|---|
| Nätaggregatstyp | Extern nätadapter |
| Strömförsörjning | 120 W |
| Vikt & dimension | |
|---|---|
| Bredd | 117 mm |
| Djup | 112 mm |
| Höjd | 37 mm |
| Vikt | 502 g |
| Fabrikat | |
|---|---|
| Tillverkare | ASUS |
| SKU | 90AR0081-M00020 |
Asus NUC 13 Pro Slim RNUC13ANKI300000I, Intel Core i3-1315U, 2xDDR4 SO-DIMM, 2xM.2, WiFi 6E, Bluetooth 5.2, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara
Art.nr: 18782
3 912 kr
Asus NUC 13 Pro Tall RNUC13ANHI300000I, Intel Core i3-1315U, 2xDDR4 SO-DIMM, 2xM.2 + SATA3, WiFi 6E, Bluetooth 5.3, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 56716
4 232 kr
Asus NUC 13 Pro Tall RNUC13ANHI300002I, Intel Core i3-1315U, 2xDDR4 SO-DIMM, 2xM.2 + SATA3, WiFi 6E, Bluetooth 5.2, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 18116
4 472 kr
Asus NUC 13 Pro Slim RNUC13ANKI500002I, Intel Core i5-1340P, 2xDDR4 SO-DIMM, 2xM.2, WiFi 6E, Bluetooth 5.2, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 18127
4 792 kr
Asus NUC 13 Pro Slim RNUC13L3Kv50002, Intel Core i5-1350P, 2xDDR4 SO-DIMM, 2xM.2, WiFi 6E, Bluetooth 5.2, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
Art.nr: 18509
4 872 kr
Asus NUC 13 Pro Tall RNUC13ANHI500002I, Intel Core i5-1340P, 2xDDR4 SO-DIMM, 2xM.2 + SATA3, WiFi 6E, Bluetooth 5.2, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 18123
4 872 kr
Asus NUC 13 Pro Slim RNUC13ANKi30002, Intel Core i3-1315U, 2xDDR4 SO-DIMM, 2xM.2, WiFi 6E, Bluetooth 5.2, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara
Art.nr: 18528
5 112 kr
Asus NUC 13 Pro Slim RNUC13ANKi50000, Intel Core i5-1340P, 2xDDR4 SO-DIMM, 2xM.2, WiFi 6E, Bluetooth 5.2, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-15)
Art.nr: 50770
5 192 kr
Asus NUC 13 Pro Slim RNUC13L5KV700000I, Intel Core i7-1370PE, 2xDDR4 SO-DIMM, 2xM.2, WiFi 6E, Bluetooth 5.2, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 49038
5 592 kr
Asus NUC 13 Pro Slim RNUC13ANKI500002I, Intel Core i7-1360P, 2xDDR4 SO-DIMM, 2xM.2, WiFi 6E, Bluetooth 5.2, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 18118
5 912 kr
Asus NUC 13 Pro Slim RNUC13ANKI700000I, Intel Core i7-1360P, 2xDDR4 SO-DIMM, 2xM.2, WiFi 6E, Bluetooth 5.3, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 56711
6 472 kr
Asus NUC 13 Pro Slim RNUC13L5KI30000, Intel Core i3-1315UE, 2xDDR4 SO-DIMM, 2xM.2 + SATA3, WiFi 6E, Bluetooth 5.2, 2.5GbE LAN, utan strömkabel
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara
Art.nr: 18780
6 552 kr
Asus NUC 13 Pro Tall RNUC13ANHI70003, Intel Core i7-1360P, 2xDDR4 SO-DIMM, 2xM.2 + SATA3, WiFi 6E, Bluetooth 5.2, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-05-05)
Art.nr: 51904
6 552 kr
Asus NUC 13 Pro Slim RNUC13L3Kv70002, Intel Core i7-1370P, 2xDDR4 SO-DIMM, 2xM.2, WiFi 6E, Bluetooth 5.2, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 18821
7 112 kr
Asus NUC 13 Pro Tall RNUC13L3Hv50002, Intel Core i5-1350P, 2xDDR4 SO-DIMM, 2xM.2 + SATA3, WiFi 6E, Bluetooth 5.2, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 18834
7 352 kr
Asus NUC 13 Pro RNUC13ANKI3048C2I, Intel Core i3-1315U, 8 GB RAM, 512 GB PCIe SSD, WiFi 6E, Bluetooth 5.2, 2.5GbE LAN, Win11 Pro
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 56476
7 992 kr
Asus NUC 13 Pro Tall RNUC13L3HV700002I, Intel Core i7-1370P, 2xDDR4 SO-DIMM, 2xM.2 + SATA3, WiFi 6E, Bluetooth 5.2, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
Art.nr: 18530
8 232 kr
Asus NUC 13 Pro Slim RNUC13ANKI7068C2I, Intel Core i7-1360P, 2xDDR4 SO-DIMM, 2xM.2, WiFi 6E, Bluetooth 5.2, 2.5GbE LAN
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 55077
9 752 kr
Asus NUC 13 Pro NUC13L3Kv5, Intel Core i5-1350P, 16 GB RAM, 250 GB PCIe SSD, WiFi 6E, Bluetooth 5.3, 2.5GbE LAN, Win11 Pro
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 56712
11 032 kr
16 GB DDR4-3200 SODIMM Kingston ValueRAM CL22, 1Rx8
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
16GB
Art.nr: 5204 1 439,20 kr
89,95 kr/GB
16 GB DDR4-3200 SODIMM Kingston ValueRAM CL22, 2Rx8
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
16GB
Art.nr: 20110 1 479,20 kr
92,45 kr/GB
32 GB DDR4-3200 SODIMM Kingston ValueRAM CL22, 2Rx8
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
32GB
Art.nr: 5859 3 032 kr
94,75 kr/GB
8 GB DDR4-3200 SODIMM Kingston ValueRAM CL22, 1Rx16
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-10)
8GB
Art.nr: 11884 1 279,20 kr
159,90 kr/GB
8 GB DDR4-3200 SODIMM Kingston ValueRAM CL22, 1Rx8
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
8GB
Art.nr: 2347 919,20 kr
114,90 kr/GB



