Lenovo ThinkCentre M70q G6 Tiny USFF, Intel Core Ultra 7 265T, 32 GB, 1 TB SSD PCIe, WiFi 6E, Bluetooth 5.3, Win11 Pro, inkl. mus och tangentbord, 3 års på-platsen-garanti
Lenovo 13A4004JMX
Art.nr: 56108
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
13 032 kr
| Processor | |
|---|---|
| Prestandakärnor | 8 |
| Tillverkare | Intel |
| Processorgeneration | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processorfamilj | Intel Core Ultra 7 |
| Processor | 265T |
| Processorkärnor | 20 |
| Effektiva kärnor | 12 |
| Processortrådar | 20 |
| Processorns cache | 30 MB |
| Processorboostfrekvens | 5,3 GHz |
| Basfrekvens för effektiv kärna | 1,2 GHz |
| Maximal turbofrekvens för effektiv kärna | 4,6 GHz |
| Basfrekvens för prestandakärna | 1,5 GHz |
| Maximal turbofrekvens för prestandakärna | 5,2 GHz |
| Maximal turboeffekt | 112 W |
| Processorns baseffekt | 35 W |
| Processorns cachetyp | Smart Cache |
| NPU (Neural processor unit) | |
|---|---|
| NPU (Neural Processor Unit) | Intel AI Boost |
| AI-programvaruramverk som stöds av NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| NPU-prestanda upp till | 13 TOPs |
| Sparsity-support | Ja |
| Stöd för Windows Studio-effekter | Ja |
| Grafikprocessorns prestanda upp till | 8 TOPs |
| Total processorprestanda upp till | 33 TOPs |
| Grafiken | |
|---|---|
| Integrerad grafik modell | Intel Graphics |
| Diskret grafikkort | Nej |
| Diskret grafikkortsmodell | Ej tillgänglig |
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Total lagringskapacitet | 1000 GB |
| Lagringsmedia | SSD |
| Solid-state drive kapacitet | 1000 GB |
| Total SSD-kapacitet | 1000 GB |
| Antal installerade lagringsenheter | 1 |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express 4.0 |
| Antalet installerade SSD | 1 |
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Minne | |
|---|---|
| Internminne | 32 GB |
| Minne klockhastighet | 5600 MHz |
| Minnesplatser | 2x SO-DIMM |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Maximalt internminne | 64 GB |
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal Displayport | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 4 |
| Antal HDMI | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | 1 |
| Antal LAN (RJ-45) | 1 |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| HDMI-version | 2.1 |
| DVI-port | Ja |
| Design | |
|---|---|
| Chassityp | Mini PC |
| Produktens färg | Svart |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Optisk lagring | |
|---|---|
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Programvara | |
|---|---|
| Installerat operativsystem | Windows 11 Pro |
| Operativsystemets systemarkitektur | 64-bit |
| Nätverk | |
|---|---|
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Kabelteknik | 10/100/1000Base-T(X) |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Bluetooth | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 100,1000 Mbit/s |
| WLAN-kontrollens modell | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Prestanda | |
|---|---|
| Moderkortets chipset | Intel Q870 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Strömtillförsel | |
|---|---|
| Strömförsörjning | 135 W |
| Vikt & dimension | |
|---|---|
| Bredd | 179 mm |
| Djup | 182,9 mm |
| Höjd | 36,5 mm |
| Vikt | 1,18 kg |
| Miljökrav | |
|---|---|
| Temperatur vid drift | 5 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80% |
| Fuktighet (förvaring) | 10 - 90% |
| Altitud vid drift | 0 - 3048 m |
| Höjd över havet i avstängt läge | 0 - 12192 m |
| Förpackningens innehåll | |
|---|---|
| Tangentbord inkluderat | Ja |
| Mus inkluderad | Ja |
| Musens anslutningsmöjligheter | Kabel |
| Tangentbordets anslutningsmöjligheter | Kabel |
| Fabrikat | |
|---|---|
| Tillverkare | Lenovo |
| SKU | 13A4004JMX |
Lenovo ThinkCentre M70q G6 Tiny USFF, Intel Core Ultra 5 225T, 16 GB, 512 GB SSD PCIe, WiFi 6E, Bluetooth 5.3, Win11 Pro, inkl. mus och tangentbord, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
Art.nr: 54456
9 912 kr
Lenovo ThinkCentre M70q G6 Tiny USFF, Intel Core Ultra 5 225T, 16 GB, 512 GB SSD PCIe, WiFi 6E, Bluetooth 5.3, Win11 Pro, inkl. mus och tangentbord, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
Art.nr: 56298
10 472 kr
Lenovo ThinkCentre M70q G6 Tiny USFF, Intel Core Ultra 5 225T, 32 GB, 512 GB SSD PCIe, WiFi 6E, Bluetooth 5.3, Win11 Pro, inkl. mus och tangentbord, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 54403
10 872 kr
Lenovo ThinkCentre M70q G6 Tiny USFF, Intel Core Ultra 5 225T, 32 GB, 1 TB SSD PCIe, WiFi 6E, Bluetooth 5.3, Win11 Pro, inkl. mus och tangentbord, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 54412
11 032 kr
Lenovo ThinkCentre M70q G6 Tiny USFF, Intel Core Ultra 5 225T, 32 GB, 512 GB SSD PCIe, WiFi 6E, Bluetooth 5.3, Win11 Pro, inkl. mus och tangentbord, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
Art.nr: 57431
11 512 kr
Lenovo ThinkCentre M70q G6 Tiny USFF, Intel Core Ultra 7 265T, 16 GB, 1 TB SSD PCIe, WiFi 6E, Bluetooth 5.3, Win11 Pro, inkl. mus och tangentbord, 3 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
Art.nr: 54401
12 232 kr
32 GB DDR5 5600MHz PC44800 UDIMM Desktop 288-pin 1,1v Crucial
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
32GB
Art.nr: 15385 3 800 kr
118,75 kr/GB
Dell Emc Dell Pro 27 Plus Monitor - P272 P2725h 27in Wled 1920 X 1080 16:
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
27tum
Art.nr: 54983 1 759,20 kr
65,16 kr/tum
dh DATORN Serienummer:
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
Art.nr: 13789
0 kr
26 TB HC590 302MB/s 7200rpm 512MB cache 32dB 8,4W Server SATA 512e/4kn 3,5tum WD Ultrastar
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
26 000GB
Art.nr: 50095 5 992 kr
0,23 kr/GB
Lenovo ThinkPad USB-C Wired Compact Mouse
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
2 400dpi
Art.nr: 55740 207,20 kr
0,09 kr/dpi




