Lenovo Idea Tab Pro, 12.7" 3K LTPS 144Hz, 256 GB, GPS, Android 14, inkl. penna
Lenovo ZAE40020SE
12,7 tum
Art.nr: 55953
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
3 752 kr
295,43 kr / tum
| Display | |
|---|---|
| Skärm diagonalt | 32,3 cm (12.7") |
| Skärmtyp | LCD |
| Skärmtyp | LTPS |
| Upplösning | 2944 x 1840 pixlar |
| Ljusstyrka | 400 cd/m² |
| Pixeltäthet | 273 ppi |
| Max uppdateringsfrekvens | 144 Hz |
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Högsta minneskortskapacitet | 1 TB |
| Inbyggd kortläsare | Ja |
| Typ av minneskort | MicroSD (TransFlash) |
| Intern lagringskapacitet | 256 GB |
| Design | |
|---|---|
| Produktens färg | Grå |
| Audio | |
|---|---|
| Antal inbyggda högtalare | 4 |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Nätverk | |
|---|---|
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Mobilt nätverksgeneration | Stöds inte |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Närfältskommunikation (NFC) | Nej |
| Mobil nätverksanslutning | Nej |
| SIM-korttyp | Nej |
| Kamera | |
|---|---|
| Upplösning (numerisk), främre kamera | 8 MP |
| Upplösning (numerisk), bakre kamera | 13 MP |
| Minne | |
|---|---|
| Internminne | 8 GB |
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ C | 1 |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Nej |
| Prestanda | |
|---|---|
| Accelerometer | Ja |
| GLONASS | Ja |
| GPS | Ja |
| Assisterad GPS (A-GPS) | Nej |
| Gyroskop | Ja |
| Galileo | Ja |
| Processor | |
|---|---|
| Processor | Dimensity 8300 |
| Processorfamilj | Mediatek |
| Processorboostfrekvens | 3,35 GHz |
| Processorkärnor | 8 |
| NPU (Neural processor unit) | |
|---|---|
| NPU (Neural Processor Unit) | MediaTek NPU 780 |
| Programvara | |
|---|---|
| Installerat operativsystem | Android 14 |
| Vikt & dimension | |
|---|---|
| Bredd | 291,8 mm |
| Höjd | 189,1 mm |
| Djup | 6,9 mm |
| Vikt | 620 g |
| Grafiken | |
|---|---|
| Grafikadapterfamilj | Arm |
| Video adapter | Mali-G615 MC5 |
| Bevakning | |
|---|---|
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Miljökrav | |
|---|---|
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 95% |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Batteri | |
|---|---|
| Batterikapacitet | 10200 mAh |
| Oavbruten videouppspelning | 11 tim |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Förpackningens innehåll | |
|---|---|
| Kabel inkluderad | USB Type-C |
| Penna | Ja |
| Fabrikat | |
|---|---|
| Tillverkare | Lenovo |
| SKU | ZAE40020SE |
Lenovo Idea Tab Pro, 12.7" 3K LTPS 144Hz, 128 GB, GPS, Android 14, inkl. strömadapter
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
12,7tum
Art.nr: 57095 3 832 kr
301,73 kr/tum
Lenovo Idea Tab Pro, 12.7" 3K LTPS 144Hz, 128 GB, GPS, Android 14 inkl. penna
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara
12,7tum
Art.nr: 55952 4 072 kr
320,63 kr/tum
Lenovo Tab Pen Plus
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-10)
Art.nr: 29445
559,20 kr
AC-adapter Belkin Boost Charge Pro 45W, Dual USB-C GaN Wall Charger med PPS - Vit
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
45W
Art.nr: 8246 319,20 kr
7,09 kr/W
AC-adapter eSTUFF INFINITE USB-C Charger 67W GaN, 1xUSB-C / 1xUSB-A
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-10)
67W
Art.nr: 8656 319,20 kr
4,76 kr/W
AC-adapter Lenovo 65W, USB-C, svart
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
65W
Art.nr: 2506 295,20 kr
4,54 kr/W
AC-adapter Unisynk USB-C Laptop Charger 65W, GaN, 3 meter kabel
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (3-4 dagar)
65W
Art.nr: 48045 439,20 kr
6,76 kr/W
AC-adapter Verbatim GaN Charger 60W, 2xUSB-C / 1xUSB-A
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
65W
Art.nr: 48440 319,20 kr
4,91 kr/W
DC-adapter Lenovo USB-C Travel Adapter 65W, biladapter, cigguttag
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
65W
Art.nr: 6237 639,20 kr
9,83 kr/W
GP Batteries GaN Wall Charger USB-C PD 65W, 2xUSB-C+1xUSB-A
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (3-4 dagar)
65W
Art.nr: 4508 719,20 kr
11,06 kr/W
eSTUFF INFINITE Car Charger med 1xUSB-C (20W) och 1xUSB-A (18W), cigguttag 12-24V
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-10)
38W
Art.nr: 18511 127,20 kr
3,35 kr/W
Väggladdare eSTUFF INFINITE 230V till 1xUSB-C, GaN 30W - Vit
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara
30W
Art.nr: 9183 151,20 kr
5,04 kr/W
Väggladdare eSTUFF INFINITE 230V till 2xUSB-C, 35W Dynamic - Vit
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-10)
35W
Art.nr: 17371 223,20 kr
6,38 kr/W





