Dell Pro 14 Essential PV14250, 14" Full HD+ IPS matt, Intel Core 7 150U, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, WiFi 6, bakbelyst tangentbord, Win11 Pro, 1 års på-platsen-garanti
Dell 3Y6TN
6 500 3DMark11 P
Art.nr: 55702
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
8 400 kr
1,29 kr / 3DMark11 P
| Display | |
|---|---|
| Storlek (tum) | 14" |
| Paneltyp | IPS WVA |
| Upplösning | 1920 x 1200 pixlar |
| HD typ | Full HD+ |
| Kontrastförhållande (medel) | 800:1 |
| Ljusstyrka | 300 cd/m² |
| Pekskärm | Nej |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 Hz |
| Pixeltäthet | 162 ppi |
| RGB-färgrymd | NTSC |
| Display-respons rise/fall | 35 ms |
| Anti-glare skärm | Ja |
| Native bildförhållande | 16:10 |
| Bildskärmsteknikens marknadsföringsnamn | ComfortView |
| Färgomfång | 45% |
| Processor | |
|---|---|
| Tillverkare | Intel |
| Processorfamilj | Intel Core 7 |
| Processorgeneration | Intel Core (Series 1) |
| Processor | 150U |
| Processor antal kärnor | 10 |
| Effektiva kärnor | 8 |
| Prestandakärnor | 2 |
| Maximal turbofrekvens för effektiv kärna | 4 GHz |
| Processor antal trådar | 12 |
| Maximal turbofrekvens för prestandakärna | 5,4 GHz |
| Processorboostfrekvens | 5,4 GHz |
| Processorns cache | 12 MB |
| Processorns baseffekt | 15 W |
| Basfrekvens för prestandakärna | 1,8 GHz |
| Basfrekvens för effektiv kärna | 1,2 GHz |
| Maximal turboeffekt | 55 W |
| Grafiken | |
|---|---|
| Ombord grafikkort modell | Intel Graphics |
| Diskret grafikkort | Nej |
| Diskret grafikkortsmodell | Ej tillgänglig |
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Lagringsmedia | SSD |
| Total lagringskapacitet | 512 GB |
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express 4.0 |
| Antalet installerade SSD | 1 |
| Inbyggd kortläsare | Ja |
| Typ av minneskort | SD, SDHC, SDXC |
| Optisk enhetstyp | Nej |
| M.2 SSD-storlek | 2230 (22 x 30 mm) |
| Minne | |
|---|---|
| Internminne | 16 GB |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Minnesplatser | 2x SO-DIMM |
| Minneslayout | 1 x 16 GB |
| Maximalt internminne | 32 GB |
| Minnets formfaktor | SO-DIMM |
| Dataöverföringshastighet | 5200 MT/s |
| Anslutningar | |
|---|---|
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| Antal HDMI | 1 |
| Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort | Ja |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | 1 |
| Design | |
|---|---|
| Produktens färg | Svart |
| Formfaktor | Clamshell |
| Produkttyp | Bärbar dator |
| Kamera | |
|---|---|
| Upplösning (numerisk), främre kamera | 2,07 MP |
| Upplösning, främre kamera | 1920 x 1080 pixlar |
| Främre kamera av HD-typ | Full HD |
| Batteri | |
|---|---|
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Antal battericeller | 4 |
| Batterikapacitet | 54 Wh |
| Laddningstid | 3 tim |
| Snabb laddning | Ja |
| Nätverk | |
|---|---|
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| WLAN-kontrollens modell | Realtek RTL8852BE |
| Mobil nätverksanslutning | Nej |
| Antenntyp | 2x2 |
| Audio | |
|---|---|
| Antal inbyggda högtalare | 2 |
| Inbyggd mikrofon | Ja |
| Ljudchipp | Realtek ALC3254 |
| Ljudsystem | Högupplöst ljud |
| Högtalareffekt | 2,5 W |
| Programvara | |
|---|---|
| Installerat operativsystem | Windows 11 Pro |
| Operativsystemets systemarkitektur | 64-bit |
| Medföljande programvara | McAfee Business Protection 1-year, Windows System Driver |
| Strömtillförsel | |
|---|---|
| AC-adapter effekt | 65 W |
| Laddningsport USB Typ-C | Ja |
| Bevakning | |
|---|---|
| Fingeravtrycksläsare | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Tangentbord | |
|---|---|
| Numeriskt tangentbord | Nej |
| Pekredskap | Styrplatta |
| Tangentbordsspråk | Nordiskt |
| Bakgrundsbelysning | Ja |
| Knapp för Copilot | Ja |
| Vikt & dimension | |
|---|---|
| Bredd | 314 mm |
| Djup | 226,2 mm |
| Höjd (framsida) | 16,9 mm |
| Höjd (baksida) | 1,81 cm |
| Höjd | 18,1 mm |
| Vikt | 1,69 kg |
| Miljökrav | |
|---|---|
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 65 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 95% |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 90% |
| Fabrikat | |
|---|---|
| Tillverkare | Dell |
| SKU | 3Y6TN |
Logitech B110 Silent, 1000 dpi, USB
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
1 000dpi
Art.nr: 6740 95,20 kr
0,10 kr/dpi
Logitech M220 Silent, USB nano-adapter, 1000 dpi - Svart
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
1 000dpi
Art.nr: 4260 167,20 kr
0,17 kr/dpi
Logitech Wireless Mouse M280, 1000 dpi - Svart
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
1 000dpi
Art.nr: 2835 215,20 kr
0,22 kr/dpi
USB-C/USB 3.0 dockningsstation StarTech.com DK30A2DH, 2xHDMI/2xDP 4K@60Hz, komboport hörlur/mikrofon, GigaLAN, 6xUSB 3.1
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-14)
Art.nr: 51378
1 879,20 kr
Logitech BRIO, 4k/UHD-video, USB
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
Art.nr: 2692
1 599,20 kr
Logitech HD WebCam C270, 720p, USB
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 2044
199,20 kr
Logitech Webcam C925e, 1080p, H.264
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 2046
519,20 kr
Jabra Evolve 20 MS Mono, volymkontroll, USB
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 9123
359,20 kr
Microsoft Office Home 2024, alla språk, för 1 dator, PC/Mac, E-licens
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 49926
1 319,20 kr
Webcam Viewsonic VB-CAM-001 1080p-30fps 110-grad stereo klämma/fot/tripod-fäste PC/Mac/Chrome 1Å
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
Art.nr: 10318
279,20 kr
Kontaktdon TP cat6a Keystone tool-less metall/vit
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
Art.nr: 13321
41 kr
Logitech Marathon Mouse M705, USB nano-adapter - Silver
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
1 000dpi
Art.nr: 4235 304 kr
0,30 kr/dpi
Microsoft Windows 11 Home 64-bit, alla språk, E-Licens
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
Art.nr: 4656
1 295 kr








