Dell Pro Max Tower T2 Stationär
Dell xcto_fct2250_emea
Art.nr: 55700
Beställningsvara
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
12 072 kr
| Processor | |
|---|---|
| Tillverkare | Intel |
| Processorfamilj | Intel Core Ultra 5 |
| Processor | 235 |
| Processorkärnor | 14 |
| Effektiva kärnor | 8 |
| Processortrådar | 14 |
| Processorns cache | 24 MB |
| Processorboostfrekvens | 5 GHz |
| Processortillverkare | Intel |
| Prestandakärnor | 6 |
| Basfrekvens för effektiv kärna | 2,9 GHz |
| Maximal turbofrekvens för effektiv kärna | 4,4 GHz |
| Basfrekvens för prestandakärna | 3,4 GHz |
| Maximal turbofrekvens för prestandakärna | 5 GHz |
| Maximal turboeffekt | 121 W |
| Processorns baseffekt | 65 W |
| Processorns cachetyp | Smart Cache |
| NPU (Neural processor unit) | |
|---|---|
| NPU (Neural Processor Unit) | Intel AI Boost |
| AI-programvaruramverk som stöds av NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| NPU-prestanda upp till | 13 TOPs |
| Sparsity-support | Ja |
| Stöd för Windows Studio-effekter | Ja |
| Grafikprocessorns prestanda upp till | 6 TOPs |
| Total processorprestanda upp till | 27 TOPs |
| Grafiken | |
|---|---|
| Integrerad grafik modell | Intel Graphics |
| Diskret grafikkort | Nej |
| Diskret grafikkortsmodell | Ej tillgänglig |
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Lagringsmedia | SSD |
| Solid-state drive kapacitet | 256 GB |
| Total lagringskapacitet | 256 GB |
| Total SSD-kapacitet | 256 GB |
| Antal installerade lagringsenheter | 1 |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express |
| Antalet installerade SSD | 1 |
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| Minne | |
|---|---|
| Internminne | 8 GB |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Minneslayout | 1 x 8 GB |
| Minnesplatser | 4x DIMM |
| Maximalt internminne | 128 GB |
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal Displayport | 2 |
| Antal USB 2.0 | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 2 |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| Antal SATA III kontakter | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 2x2 typ C-portar | 2 |
| Antal Thunderbolt 4-portar | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4a |
| Antal främre USB-portar | 4 |
| Antal LAN (RJ-45) | 1 |
| Antal bakre USB-portar | 6 |
| Design | |
|---|---|
| Chassityp | Tower |
| Produktens färg | Svart |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Optisk lagring | |
|---|---|
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Expansionsplatser | |
|---|---|
| PCI Express x4 (Gen 3.x)-kortplatser | 2 |
| Programvara | |
|---|---|
| Installerat operativsystem | Windows 11 Pro |
| Operativsystemets systemarkitektur | 64-bit |
| Nätverk | |
|---|---|
| Kabelteknik | 10/100/1000Base-T(X) |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6E (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Strömtillförsel | |
|---|---|
| 80 plus-certifiering | 80 PLUS Platinum |
| Strömförsörjning | 360 W |
| Vikt & dimension | |
|---|---|
| Bredd | 187,7 mm |
| Djup | 438 mm |
| Höjd | 387 mm |
| Vikt | 9,7 kg |
| Miljökrav | |
|---|---|
| Temperatur vid drift | 0 - 35 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 65 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 95% |
| Altitud vid drift | -15,2 - 3048 m |
| Höjd över havet i avstängt läge | -15,2 - 10668 m |
| Prestanda | |
|---|---|
| Ljudchipp | Realtek ALC3204 |
| Moderkortets chipset | Intel W880 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Förpackningens innehåll | |
|---|---|
| Tangentbord inkluderat | Ja |
| Mus inkluderad | Ja |
| Kabel inkluderad | AC |
| Musens anslutningsmöjligheter | Kabel |
| Tangentbordets anslutningsmöjligheter | Kabel |
| Fabrikat | |
|---|---|
| Tillverkare | Dell |
| SKU | xcto_fct2250_emea |
Logitech B110 Silent, 1000 dpi, USB
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
1 000dpi
Art.nr: 6740 95,20 kr
0,10 kr/dpi
Mus Kensington Mouse-in-a-box USB
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
Art.nr: 10088
135 kr
Logitech M220 Silent, USB nano-adapter, 1000 dpi - Svart
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
1 000dpi
Art.nr: 4260 167,20 kr
0,17 kr/dpi
Logitech Wireless Mouse M280, 1000 dpi - Svart
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
1 000dpi
Art.nr: 2835 215,20 kr
0,22 kr/dpi
Kensington Expert Mouse Optical, USB
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 16755
959,20 kr
LOGITECH MK330 Wireless Combo (UK)
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 36853
559,20 kr
Logitech BRIO, 4k/UHD-video, USB
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
Art.nr: 2692
1 599,20 kr
Logitech HD WebCam C270, 720p, USB
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 2044
199,20 kr
Logitech Webcam C925e, 1080p, H.264
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 2046
519,20 kr
Headset On-ear kabelanslutet Jabra Evolve 20 stereo MS volymkontroll/mute USB-A svart/röd
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
Art.nr: 40459
416 kr
Jabra Evolve 20 MS Mono, volymkontroll, USB
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 9123
359,20 kr
32 GB DDR5 5600MHz PC44800 UDIMM Desktop 288-pin 1,1v Crucial
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
32GB
Art.nr: 15385 3 800 kr
118,75 kr/GB
Dell Emc Dell Pro 27 Plus Monitor - P272 P2725h 27in Wled 1920 X 1080 16:
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
27tum
Art.nr: 54983 1 759,20 kr
65,16 kr/tum
dh DATORN Serienummer:
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
Art.nr: 13789
0 kr
26 TB HC590 302MB/s 7200rpm 512MB cache 32dB 8,4W Server SATA 512e/4kn 3,5tum WD Ultrastar
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
26 000GB
Art.nr: 50095 5 992 kr
0,23 kr/GB
Lenovo ThinkPad USB-C Wired Compact Mouse
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
2 400dpi
Art.nr: 55740 207,20 kr
0,09 kr/dpi
