Lenovo ThinkCentre Neo 50q G5, Intel Core 5 210H, 32 GB, 512 GB PCIe SSD, WiFi 7, Bluetooth 5.4, Win11 Pro, inkl. mus och tangentbord, 1 års på-platsen-garanti
Lenovo 13B9003GMX
Art.nr: 55035
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
8 632 kr
| Processor | |
|---|---|
| Processorkärnor | 8 |
| Tillverkare | Intel |
| Processorfamilj | Intel Core 5 |
| Processor | 210H |
| Processorfrekvens | 2,2 GHz |
| Processortrådar | 12 |
| Processorboostfrekvens | 4,8 GHz |
| Grafiken | |
|---|---|
| Integrerad grafik modell | Intel Graphics |
| Diskret grafikkort | Nej |
| Diskret grafikkortsmodell | Ej tillgänglig |
| Lagringsmedia | |
|---|---|
| Total lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagringsmedia | SSD |
| Solid-state drive kapacitet | 512 GB |
| Total SSD-kapacitet | 512 GB |
| Solid-state drive-gränssnitt | PCI Express 4.0 |
| Antalet installerade SSD | 1 |
| SSD-diskens formfaktor | M.2 |
| Inbyggd kortläsare | Nej |
| Minne | |
|---|---|
| Internminne | 32 GB |
| Minne klockhastighet | 5600 MHz |
| Minnesplatser | 2x SO-DIMM |
| Typ av internminne | DDR5-SDRAM |
| Minneslayout | 1 x 32 GB |
| Maximalt internminne | 64 GB |
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal Displayport | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 3 |
| Antal USB 2.0 | 2 |
| Antal HDMI | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ C-portar | 1 |
| Antal LAN (RJ-45) | 1 |
| Combo hörlurar / mikrofon-port | Ja |
| HDMI-version | 2.1 |
| Design | |
|---|---|
| Chassityp | Mini PC |
| Produktens färg | Svart |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Optisk lagring | |
|---|---|
| Optisk enhetstyp | Nej |
| Programvara | |
|---|---|
| Installerat operativsystem | Windows 11 Pro |
| Operativsystemets språk | Danska, Fin, Svenska, Norska, Engelska |
| Nätverk | |
|---|---|
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth-version | 5.4 |
| Bluetooth | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Prestanda | |
|---|---|
| Ljudchipp | Realtek ALC256 |
| Moderkortets chipset | Intel SoC |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Strömtillförsel | |
|---|---|
| Strömförsörjning | 90 W |
| Vikt & dimension | |
|---|---|
| Bredd | 179 mm |
| Djup | 182,9 mm |
| Höjd | 34,5 mm |
| Vikt | 1,13 kg |
| Förpackningens innehåll | |
|---|---|
| Tangentbord inkluderat | Ja |
| Mus inkluderad | Ja |
| Musens anslutningsmöjligheter | Kabel |
| Tangentbordets anslutningsmöjligheter | Kabel |
| Fabrikat | |
|---|---|
| Tillverkare | Lenovo |
| SKU | 13B9003GMX |
| Produktlänk | https://psref.lenovo.com/Detail/ThinkCentre_neo_50q_Gen_5?M=13B9003GMX |
Lenovo ThinkCentre Neo 50q G5, Intel Core i3-1315UH, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, WiFi 6E, Bluetooth 5.3, Win11 Pro, inkl. mus och tangentbord, 1 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
Art.nr: 57578
6 472 kr
Lenovo ThinkCentre Neo 50q G5, Intel Core 5 210H, 8 GB, 256 GB PCIe SSD, WiFi 7, Bluetooth 5.4, Win11 Pro, inkl. mus och tangentbord, 1 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 56426
7 432 kr
Lenovo ThinkCentre Neo 50q G5, Intel Core 5 210H, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, WiFi 7, Bluetooth 5.4, Win11 Pro, inkl. mus och tangentbord, 1 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 55031
7 992 kr
Lenovo ThinkCentre Neo 50q G5, Intel Core 5 210H, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, WiFi 7, Bluetooth 5.4, Win11 Pro, inkl. mus och tangentbord, 1 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
Art.nr: 57562
8 232 kr
Lenovo ThinkCentre Neo 50q G5, Intel Core 7 240H, 16 GB, 512 GB PCIe SSD, WiFi 7, Bluetooth 5.4, Win11 Pro, inkl. mus och tangentbord, 1 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
Art.nr: 55034
8 792 kr
Lenovo ThinkCentre Neo 50q G5, Intel Core 7 240H, 32 GB, 1 TB PCIe SSD, WiFi 7, Bluetooth 5.4, Win11 Pro, inkl. mus och tangentbord, 1 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
Art.nr: 57563
10 232 kr
Garantiutökning Lenovo Onsite Upgrade ThinkCentre, 3 års på-platsen-garanti från 1 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 18888
439,20 kr
Garantiutökning Lenovo ThinkCentre, 3 års Premier Support från 1 års på-platsen-garanti
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-10)
Art.nr: 18981
1 239,20 kr
27" Lenovo ThinkVision T27h-30, IPS 2560x1440, 4 ms, höjdjusterbar, pivot, HDMI/2xDP/USB-C 90W, LAN, USB 3.2-hubb
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-10)
27tum
Art.nr: 53950 6 792 kr
251,56 kr/tum
Lenovo ThinkPad USB-C Wireless Compact Mouse, 2400 dpi - Svart
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
2 400dpi
Art.nr: 48763 311,20 kr
0,13 kr/dpi
Logitech BRIO, 4k/UHD-video, USB
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-08)
Art.nr: 2692
1 599,20 kr
Logitech HD WebCam C270, 720p, USB
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 2044
199,20 kr
Logitech Webcam C925e, 1080p, H.264
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
Art.nr: 2046
519,20 kr
15.6" Lenovo ThinkVision M15, Full HD IPS 1920x1080, USB-C
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
15,6tum
Art.nr: 11516 2 072 kr
132,82 kr/tum
Lenovo Legion H300, 3,5mm
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara
Art.nr: 47516
879,20 kr
32 GB DDR5 5600MHz PC44800 UDIMM Desktop 288-pin 1,1v Crucial
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
32GB
Art.nr: 15385 3 800 kr
118,75 kr/GB
Dell Emc Dell Pro 27 Plus Monitor - P272 P2725h 27in Wled 1920 X 1080 16:
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
27tum
Art.nr: 54983 1 759,20 kr
65,16 kr/tum
dh DATORN Serienummer:
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
Art.nr: 13789
0 kr
26 TB HC590 302MB/s 7200rpm 512MB cache 32dB 8,4W Server SATA 512e/4kn 3,5tum WD Ultrastar
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
26 000GB
Art.nr: 50095 5 992 kr
0,23 kr/GB
Lenovo ThinkPad USB-C Wired Compact Mouse
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-09)
2 400dpi
Art.nr: 55740 207,20 kr
0,09 kr/dpi








