Netgear MS510TXM Multi-Gigabit Smart Switch, 4-port 2.5GbE + 4-port 10GbE + 2x10Gbe SFP+, rackmonterbar
Netgear MS510TXM-100EUS
8 port
Art.nr: 5304
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
6 632 kr
829 kr / port
| Anslutningar | |
|---|---|
| Antal RJ-45 | 8 |
| Typ av Ethernet-portar | 10G Ethernet (100/1000/10000) |
| Antal SFP+-modulplatser | 2 |
| Bevakning | |
|---|---|
| IGMP-snooping | Ja |
| Data transmission | |
|---|---|
| Adresstabellstorlek | 32000 poster |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Switch kapacitet | 140 Gbit/s |
| Jumboramar | 10000 |
| Design | |
|---|---|
| Produktens färg | Grå |
| Rackmontering | Ja |
| Management features | |
|---|---|
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Switch lager | L2+ |
| Switch typ | hanterad |
| Molnhanterat | Ja |
| Webbaserad adminstraion | Ja |
| Miljökrav | |
|---|---|
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 95% |
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 70 ° C |
| Nätverk | |
|---|---|
| 10G stöd | Ja |
| Broadcast Storm-kontroll | Ja |
| Antal VLAN | 256 |
| VLAN-stöd | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) | |
|---|---|
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
| Prestanda | |
|---|---|
| Ljudnivå Lc IEC | 25 dB |
| Processorfrekvens | 1000 MHz |
| Strömtillförsel | |
|---|---|
| Strömförbrukning (max) | 47 W |
| Vikt & dimension | |
|---|---|
| Höjd | 43 mm |
| Bredd | 330 mm |
| Djup | 206 mm |
| Vikt | 2,08 kg |
| Fabrikat | |
|---|---|
| Tillverkare | Netgear |
| SKU | MS510TXM-100EUS |
| Produktlänk | https://www.netgear.com/se/business/wired/switches/smart-cloud/ms510txm/#twister-list-block |
Netgear ProSafe Direct Attach SFP+ Cable, 1 meter
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-07)
1meter
Art.nr: 2957 799,20 kr
799,20 kr/meter
Netgear ProSafe AGM731F, 1000 Base-SX GBIC fibermodul
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-10)
Art.nr: 1728
1 599,20 kr
Netgear ProSafe AGM732F, 1000 Base-LX GBIC fibermodul
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-10)
Art.nr: 54819
3 832 kr
Netgear ProSafe Direct Attach SFP+ Cable, 3 meter
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
Beställningsvara (ber. 2026-04-10)
3meter
Art.nr: 49067 1 479,20 kr
493,07 kr/meter
Netgear ProSafe AXM761, 10GbE SFP+, Multi-Mode, 300 m
{$antal} {$enhet} i fjärrlager
{$antal} {$enhet} i butikslager
Art.nr: 4973
2 872 kr
